Targi GARDENIA sposobem na wprowadzenie wiosennej aury!

W tym roku odbyła się XII edycja targów Gardenia, które stanowią platformę wiedzy i doświadczenia ludzi pracujących w branży ogrodniczej z całej Polski. Nie mogło nas tam zabraknąć, ponieważ targi to moc inspiracji i szansa, by zaczerpnąć wiedzy o trendach w nadchodzącym sezonie.

Targi Gardenia wyróżnia nie tylko fakt, że jest to największa tego typu impreza ogrodnicza. Jako uczestnicy możemy śmiało powiedzieć, że jest to także bardzo widowiskowe i dojrzałe spotkanie, gdzie wystawcy z roku na rok podnoszą poziom i zawsze potrafią pokazać jak bardzo rynek ogrodniczy się rozwija.

Nie sposób streścić całych targów, jednak musimy nadmienić o okazale zaprezentowanym sektorze roślin, który jak zawsze cieszył się największym zainteresowaniem. Frekwencję na targach zapewne podniósł także kiermasz sprzętu ogrodniczego, który był doskonałym przykładem jak bardzo rozwija się technologia, a innowacyjne rozwiązania ciągle zdumiewają. Ekspozycje targowe urozmaicił bogaty program wykładów, których tematem przewodnim było hasło „Miasto dla natury”. Jak zawsze nie zabrakło ogrodów pokazowych „Inspiracje – Aranżacje”, gdzie nie da się ukryć, poziom przygotowanych projektów co roku jest coraz wyższy. W tym roku przygotowane one zostały pod hasłem „Miejski Wędrowiec”. Każdy z zaprezentowanych ogrodów był pomysłowy i na swój sposób się wyróżniał - do tego stopnia, że naprawdę ciężko było wybrać jeden najlepszy.

Po udziale w tegorocznych targach nasuwa nam się wniosek, który bardzo cieszy - świadomość wpływu zieleni na otoczenie jest coraz większa.