• Home
  • Blog Dynamic
  • Rola i znaczenie zielenie w mieście - obniżenie zanieczyszczeń powietrza

Sukces ma kolor zielony – Gardenia 2019

Na kilka dni Poznań stał się stolicą ogrodnictwa i architektury krajobrazu, a to za sprawą tragów Gardenia, które odbyły się w dniach 21 do 23 lutego 2019 r.

Targi Gardenia zawierają w sobie prawdziwą panoramę branży ogrodniczej, dlatego też jak co roku wzięliśmy w nich udział – aby wymienić doświadczenia z profesjonalistami, posłuchać wykładów i tym samym zmotywować się jeszcze bardziej do działania na nadchodzący sezon 2019. Niezwykle inspirujące okazały się wykłady Forum Architekta Krajobrazu omawiające cykl zagadnień „Ogród w mieście od tarasu po zielone przydomowe enklawy”.

Ponadto na targach Gardenia co roku firmy prezentują coraz ciekawszy wachlarz usług i rozwiązań w branży ogrodniczej. Przykładowo mieliśmy okazję zapoznać się z nowoczesnymi meblami ogrodowymi, zaciekawiły nas także designerskie paleniska ogrodowe oraz skrzynki na warzywa i zioła z betonu, które imitowały drewno (są one coraz chętniej projektowane w ogrodach przydomowych). Wiele emocji wzbudziły ogrody pokazowe „Inspiracje-Aranżacje”, które mają już ustaloną renomę na Gardenii – zachwycają i ciekawią - zauważyliśmy, że były one jak zawsze tematem do najbardziej ożywionych dyskusji wśród zwiedzających.