Dlaczego podczas planowania ogrodu warto skorzystać z pomocy architekta krajobrazu?

Zakładanie ogrodu podobnie jak budowa domu i każda inna ważna inwestycja powinna być starannie przemyślana i zaplanowana. Architekt krajobrazu bazując na zdobytym doświadczeniu oraz fachowej wiedzy teoretycznej przeprowadzi Państwa przez cały proces planowania ogrodu.

Na początku powinien dokładnie poznać Państwa oraz Państwa oczekiwania względem ogrodu, zapoznać się z uwarunkowaniami danego terenu, przedstawić możliwości. Współpracując ze specjalistą w zakresie sztuki ogrodowej otwieracie sobie Państwo możliwość skorzystania z nietuzinkowych rozwiązań, ale przede wszystkim macie pewność, że unikniecie najczęściej popełnianych błędów związanych z budową ogrodu. Zaproponowane rośliny dobrze będą się czuły w określonych lokalizacjach, zostanie uwzględniona ich rzeczywista docelowa wielkość, poszczególne strefy ogrodu będą przygotowane do pełnienia przewidzianych dla nich funkcji.

Elementy małej architektury nie będą dziełem przypadku, a całościowy odbiór posesji wraz z budynkami będzie harmonijny oraz wysoce estetyczny. Projektant ogrodu pomoże Państwu stworzyć ogród dedykowany właśnie dla Was. Będzie on nie tylko cieszył zmysły, ale także będzie zachowana jego funkcjonalność oraz względy praktyczne. Ogród budowany na podstawie projektu, nawet gdy jego realizacja rozciągnie się w czasie pozwoli Państwu uniknąć kosztownych przeróbek w przyszłości.