Ile kosztuje projekt ogrodu?

Cenę projektu kształtuje kilka czynników, przede wszystkim zależy ona od powierzchni działki, ukształtowania terenu (spadki, skarpy, murki oporowe), stopnia zabudowy i ilości istniejących nasadzeń.

Jeśli działka jest pusta, a teren płaski, to projekt będzie mniej kosztowny niż w przypadku, gdy przykładowo występują duże spadki terenu lub ogród już istnieje i wymaga inwentaryzacji.

Standardowy projekt to koszt kilku zł/m2 działki. Zazwyczaj cena projektu działki o powierzchni do 1000 m2 to koszt około 2500 zł (z wizualizacją i animacją 3D dodatkowo 1000 zł), jednak im całkowity metraż działki jest większy, tym cena jednostkowa jest atrakcyjniejsza.

Każdy projekt jest przygotowywany przez nas na indywidualne zamówienie i dopasowany do każdego Inwestora. Zachęcamy do kontaktu z nami - jeśli podacie nam Państwo informacje o działce uwzględnione powyżej, wycenimy dla Państwa przygotowanie dokumentacji projektowej ogrodu.

Wbrew pozorom projekt ogrodu to oszczędność. Unika się bowiem problemów, które wynikają z nieprzemyślanych decyzji. Z projektem ogrodu jest bardzo podobnie jak w przypadku budowy domu – oczywiście można budować bez planu, ale właściwie nie wiadomo co z tego wyjdzie.

A może „projekt gratis” jak dojdzie do założenia ogrodu? Nie wierzcie Państwo w tego typu hasła! Praca architekta krajobrazu tworzącego autorski, profesjonalny projekt kosztuje - jeśli nawet nie na etapie projektowania, to firmy, które kuszą takimi hasłami i tak ukryją te koszty w kosztorysie budowy ogrodu.